A. Veryga: piko laiko prognozuoti neįmanoma, Lietuva ruošiasi „vidutiniam“ scenarijui

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad sergamumo koronavirusu tendencijos priklausys nuo žmonių judėjimo ir oro sąlygų, o Vyriausybė dabar ruošiasi „vidutiniam“ epidemijos sunkumo scenarijui.

„Sudėtingos tos prognozės, nes priklauso nuo oro, nuo žmonių judėjimo. Lietuva anksti priėmė karantino sąlygas, anksti įsivedė ekstremalią situaciją, todėl situacija kitų šalių, kurios neturėjo tų priemonių ir užfiksavo pikus, mums netinka, nes pagal jas nelabai galim prognozuot. Tikrai nedrįsčiau prognozuoti, kada tas pikas bus“, – antradienį per nuotolinį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį sakė A. Veryga.

Pasak ministro, „švelniajam“ scenarijui Lietuvei užtektų ir dabar turimo medicininės įrangos, o sudėtingiausiam, kai intensyvaus gydymo reikėtų šimtams tūkstančių žmonių, negalėjo būti pasiruošusi nei viena valstybė.

Lietuva tuo tarpu ruošiasi vadinamajam „vidutiniam“ scenarijui, tam siekiama įsigyti dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų – jų dabar yra 900, o reikėtų ne mažiau kaip 1400.

„Vidutinis scenarijus, kuriam realistiškai ir ruošiamės ir perkam įrangą, yra vidutinis, mes jų (plaučių ventiliavimo aparatų – BNS) norėtumėm turėti ne mažiau kaip 1400, tiek norėtumėm įsigyti, dabar turim 900, toks yra vidutinis scenarijus, – sakė A. Veryga.

„Baisiausiam scenarijui nei viena šalis nebūtų pasiruošusi, kaip ir Lietuva, dėl labai elementarų dalykų – nebeturėtumėm tiesiog tiek medikų ir tiek vietos su deguonimi, su įranga, jei būtų tokia griūtis. Bet tam karantinai ir įvedinėjami, kad tokio scenarijaus nepasiektumėm“, – kalbėjo A. Veryga.

Ministras taip pat tikino, kad šiuo metu Lietuvos situacija „nėra bloga“, skaičiuojant, kokiam procentui tirtų žmonių nustatoma infekcija.

„Pagal dabartinę situaciją matom, kol kas ji nėra bloga, iš šimto tyrimų dabar nustatomi maždaug šeši atvejai teigiami, dabar tokia situacija. Palyginus su kitomis šalimis, tie skaičiai patys įvairiausi, Estijoj buvo prieš savaitę trylika (teigiamų – BNS) iš šimto“, – pažymėjo A. Veryga.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje yra nustatyti 187 koronaviruso atvejai, iš viso tyrimai atlikti 2734 žmonėms. Latvijoje – 197 atvejai iš 6806 dėl koronaviruso tirtų žmonių, Estijoje – 369 atvejai ir 4041 tirto žmogaus.

Per Europos Komisijos organizuojamą centralizuotą pirkimą Lietuva yra pateikusi paraišką 400 dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatams pirkti.

Autorė Milena Andrukaitytė

Vilnius, kovo 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode