Parama dėkojame




Sprogimas

200 eurų išmoka ekonomikai suteiks momentinį impulsą – R. Krušinskas

Seimui ketvirtadienį patvirtinus vienkartinę 200 eurų išmoką pensininkams ir kitų socialinių išmokų gavėjams bei ieškantiems darbo žmonėms, ekonomistas Rytis Krušinskas sako, kad toks valdžios sprendimas ekonomikai greičiausiai suteiks vienkartinį impulsą.

Anot R. Krušinsko, pensininkai yra pažeidžiama grupė, kuriai reikia daugiau pinigų, bet klausimų kyla dėl tokio sprendimo konteksto.

„Mes kalbame apie socialiai pažeidžiamą grupę, kuriai dėmesio reikia ir piniginių išteklių ji stokoja. Bet kontekstas, kuriame priimamas šis sprendimas, kai ekonomikai gresia nuosmukis – pati aplinka ir komunikacija šitos žinutės, manau, yra tobulintina“, – BNS sakė Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius R. Krušinskas.

„Taip, tai prisidės šiek tiek prie ekonomikos gaivinimo, tai gali būti tam tikras impulsas, bet ant ekonominių svarstyklių reikia padėti tą išmokos klausimą – ar laikas yra tinkamas, kai ekonomika sąstingyje?“, – klausė jis.

Anot jo, vienkartinė 200 eurų išmoka turės vienkartinį impulsą ekonomikai, kadangi pinigai, tikėtina, bus išleisti vartojimui arba taupomi.

„Vienkartinė išmoka tikriausiai bus vienkartinis, momentinis impulsas. Greičiausiai šie 200 eurų bus išleisti vartojimui arba jie bus taupomi“, – sakė profesorius.

Tačiau jis perspėjo, kad šis valdžios sprendimas gali atsisukti kitu galu – gavę 200 eurų, žmonės tikėsis daugiau.

„Paskui žmonių lūkesčiai išauga – kuo žmogus turi daugiau pinigų ir kuo daugiau išleidžia, jis įpranta prie situacijos ir jo poreikiai auga, kai jis daugiau išleidžia“, – sakė R. Krušinskas.

Pasak ekonomisto, taip pat kyla klausimų dėl sprendimo tvarumo. 

„Aš norėčiau, kad tai būtų užtikrinama kaip nuoseklus, o ne vienkartinis procesas. Negalime nuneigti, kad tikrai bus dalis žmonių, kuriems tie 200 eurų padarys tikrai gerą darbą, bet tikrai dalis žmonių juos paprasčiausiai paims ir pravalgys“, – teigė R. Krušinskas.

Siūlymui išmokėti 200 eurų socialiai pažeidžiamoms grupėms Seimas pritarė ketvirtadienį. „Sodra“ šiuos pinigus gyventojams turėtų pervesti ne anksčiau nei rugpjūtį.

Planui prieštaraujantys ekonomistai teigia, kad Vyriausybės sprendimus veikia politiniai interesai artėjant Seimo rinkimams.

Jei prezidentas pasirašys Seimo ketvirtadienį priimtą įstatymą, pinigus gaus apie 910 tūkst. tūkst. gyventojų, jiems iš viso bus išmokėta 182 mln. eurų. 

Autorius Paulius Viluckas

Vilnius, gegužės 7 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode