D. Medvedevas: Kuba gali kliautis Rusija

Rusijos premjero vizitas vyksta Havanai ieškant pagalbos dėl didelio degalų trūkumo. 

„Rusijoje Kuba turi partnerių ir patikimų draugų“, – spaudos konferencijoje sakė D. Medvedevas.

„Su prezidentu Migueliu Diazu-Caneliu (Migeliu Diasu-Kaneliu) nusprendėme stiprinti savo strateginį bendradarbiavimą“, – nurodė jis, pristatydamas susitarimus dėl bendradarbiavimo mokslinių tyrimų, muitinės, branduolinės medicinos srityse ir geležinkelių sektoriuje.

M. Diazas-Canelis paskelbė, kad mėnesio pabaigoje nuvyks į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Dėl JAV embargo, kuris pirmą kartą buvo įvestas 1962 metais, Kubai šiuo metu labai trūksta degalų. Embargas taikomas laivams, gabenantiems naftą iš Venesuelos, kuri yra pagrindinė neperdirbtos naftos tiekėja Kubai.

Vašingtonas kaltina Kubą teikiant karinę pagalbą Venesuelos prezidentui Nicolas Maduro (Nikolui Madurui), kurį JAV siekia nušalinti, kad jo vietą galėtų užimti varžovas Juanas Guaido (Chuanas Gvaidas).

Pastarosiomis savaitėmis prie degalinių Kuboje nusidriekia eilės, kuriose tenka stovėti ne vieną valandą. Sumažėjo važinėjančių autobusų ir traukinių, valstybinėse kompanijose išjungtas oro kondicionavimas, daugeliui valstybės tarnautojų nurodyta likti namuose.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė

Havana, spalio 4 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode