Romas

Irako sostinėje per susirėmimus su saugumo pajėgomis žuvo aštuoni protestuotojai


 

Irako sostinės rytiniame rajone sekmadienį per naujus susirėmimus su saugumo pajėgomis žuvo aštuoni protestuotojai, pranešė medikai ir saugumo šaltiniai.  

Sadro miestu vadinamame Bagdado rajone, kur gyventojų daugumą sudaro šiitai, keliose vietose susibūrę demonstrantai degino padangas ir svaidė į policiją padegamąsias bombas, pasakojo liudininkai. Rajone taip pat aidėjo šūviai.  

Vidaus reikalų ministerija kiek anksčiau pranešė, kad nuo praėjusio antradienio per antivyriausybines demonstracijas sostinėje ir šalies pietuose žuvo 104 žmonės, tarp jų aštuoni saugumo pajėgų nariai, ir dar daugiau kaip 6 tūkst. buvo sužeisti.  

Kol kas neaišku, ar į šį aukų skaičių įtraukti sekmadienį žuvę protestuotojai. 

Tarnybos beveik visiškai užblokavo interneto ryšį, tad naujausia informacija apie protestų aukas gaunama lėtai.

Pastarąją protestų bangą išprovokavo ilgą laiką visuomenėje tvenkęsis pyktis dėl nuolatinių elektros ir vandens tiekimo sutrikimų bei valdžios korupcijos. Visgi pagrindinis katalizatorius, manoma, buvo didžiulis jaunimo nedarbas. Pasaulio banko duomenimis, jaunimo nedarbo lygis Irake siekia maždaug 25 procentus.

Redaktorius: Silvija Čibirienė

Bagdadas, spalio 7 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode