Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Vyriausybė pritaria Seimo siūlymui į mokyklas ir darželius priimti centralizuotai

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, rengusios Vyriausybės išvadą Seimui, centralizavus priėmimą į mokyklas būtų užtikrintas didesnis skaidrumas, sumažėtų korupcijos ir šališkumo tikimybė.

„Atnaujinus ir suderinus valstybės informacines sistemas ir registrus, būtų sudaryta galimybė teikti prašymus elektronine forma ir taip užtikrinti nešališką vaikų paskirstymą į mokyklas, lygias galimybes į kokybišką ugdymą“, – sakoma ministerijos pranešime.

Šiuo metu centralizuotas priėmimas į švietimo įstaigas, kai prašymai registruojami savivaldybėse internetu, nėra privalomas, jį vykdo apie pusė šalies savivaldybių: devynios turi bendrą priėmimo sistemą ir į vaikų darželius, ir į mokyklas, dar 20 – tik į darželius.

Ministerija siūlo tobulinti projektą detalizuojant, kokios konkrečiai funkcijos būtų atliekamos centralizuotai. Turimas omenyje prašymų pateikimas, mokinių eilės sudarymas, priimtų mokinių sąrašų patvirtinimas, informacijos apie priėmimą į mokyklą pateikimas, kvietimas pasirašyti mokymo sutartį ir jos pasirašymas, mokinių duomenų tvarkymas.

Centralizuotas priėmimas į valstybines ir savivaldybių mokyklas įsigaliotų nuo 2022-ųjų.

Autorius Ignas Jačauskas

Vilnius, sausio 29 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode