Reklama 1

„Android 10“ ir „iOS 13“ naujovės: nuo tamsiojo ekrano iki valdymo gestais

Ar žinote, ką naujo moka ir gali jūsų išmanusis telefonas? „Google“ ir „Apple“  jau pristatė naujausias savo mobiliųjų operacinių sistemų versijas – „Android 10“ ir „iOS 13“. Jei dar neišstudijavote visų naujovių, pasiruoškite būti nustebinti – atraskite valdymą gestais, mėgaukitės tamsiojo ekrano privalumais, kurkite savo „memodžius“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Su naujuoju Nobelio premijos laureatu dirbęs Lietuvos mokslininkas – apie atradimo svarbą ir vėžio atsparumą

Vilniaus universiteto mokslininkas dr. Arvydas Kanopka LRT.lt teigė, kad šių metų Nobelio fiziologijos ir medicinos premija skirta už itin svarbius atradimus, ateityje padėsiančius kovoti su vėžiu ir gydyti su hipoksija siejamas ligas. Be to, Lietuvos mokslininkas projekto metu net penkerius metus kartu dirbo su naujuoju Nobelio premijos laureatu seru Peteriu Ratcliffe‘u.

Kvailų klausimų nebūna? Mokslininkai pabandė paaiškinti, kodėl nėra gyvūnų su 3 kojomis

Mūsų planetoje knibžda gyvių, kurie turi 2, 4, 6, 8 ar net 750 kojų, tačiau nėra nė vieno padaro, kuris naudotųsi 3 kojomis. Kodėl? Mokslininkai nusprendė paieškoti atsakymų į šį iš pirmo žvilgsnio keistą klausimą.

Nors trikojų gyvūnų gamtoje nėra, įvairūs gyviai ilsisi užimdami „trikojo“ poziciją, kai svorį padeda išlaikyti ne tik kojos, bet ir uodega ar snapas. Pavyzdžiui, surikatos ar kengūros į žemę atsiremia uodega, o kai kurie paukščiai ant medžių šakų išsilaiko pasinaudodami ir snapu. Įdomu ir tai, kad netgi kai kurios žuvys turi tris smaigus, išsikišančius iš pelekų ir uodegos. Jos žuvys panaudoja norėdamos prisitvirtinti prie vandenyno dugno.

Matematinės idėjos ištraukė žmoniją iš olų į civilizaciją

Matematika yra mokslų motina, viena svarbiausių žmonijos civilizacijos kultūros dalių. Naujos matematinės idėjos padeda gilinti suvokimą apie pasaulį ir tobulėti įveikiant gamtos, buities ir visuomenės keliamus iššūkius. Be matematikos iki šiol gyventume olose kaip pirmykščiai žmonės. Šiame straipsnyje pateikiamos kelios matematinės idėjos, leidusios žmonijai žengti platų žingsnį pirmyn ir šių dienų matematikos pasaulyje užimančios itin reikšmingą vietą.

SIM kortelės evoliucija – nuolatos mažėjo, didėjo saugumas, o dabar visai išnyks?

Pirmoji SIM (angl. Subscriber Identity Module) kortelė buvo sukurta dar 1991 metais Miunchene. Jų gamintojas pirmus 300 tokių kortelių pardavė Suomijos operatoriui „Radiolinja“. Šiandien ne vienas telefonų gamintojas galvoja, kaip sumažinti vietą, kurią įrenginyje užima SIM kortelė. Tačiau eSIM paslauga daug aktualesnė išmaniųjų laikrodžių naudotojams, kurie, pavyzdžiui, vykdami į koncertą, gali telefoną palikti namie, tačiau neprarasti ryšio.

Geoinžinierių sumanymai kovoti su klimato kaita: nuo dirbtinių ugnikalnių iki veidrodžių vandenynuose

Tie, kas sako, kad matematikas niekados neras bendros kalbos su fiziku, greičiausiai nėra girdėję klimato kaitos mokslininkų ir geoinžinierių ginčo. Pastarieji siūlo įvairias idėjas, kaip mes turėtume pakeisti mūsų planetą, kad klimatas nustotų šilti, tačiau klimato kaitos mokslininkai jas išjuokia ir pabrėžia, kad tokių idėjų įgyvendinimas padarytų daugiau žalos nei naudos.

Pavojingos bakterijos žmogaus kūne geba pakeisti formą, kad išvengtų antibiotikų

Žmonės vartoja per daug antibiotikų, todėl įvairios bakterijos prisitaiko ir išmoksta išvengti didžiausių savo priešų. Jos ne tik apgaudinėja organizmą imituodamos savo mirtį (nustoja augti), bet ir gali pakeisti savo formą. Skaičiuojama, kad antibiotikams atsparios bakterijos atsakingos už 700 tūkst. mirčių kasmet, skelbia „The Converstation“.

Ieškote šviestuvų? Turime svarbų patarimą

Daugelis žmonių sako, kad šviestuvai yra nuostabus kūrinys: jie ne tik puošia namus, bet ir dar juos ir apšviečia, suteikia jaukumo bei išskirtinumo. Ir iš tiesų – niekas negalėtų nuginčyti šių faktų. Na, o, jei jūs dar tik ieškote šviestuvų, turime jums svarbų patarimų – juos verta pirkti iš Pigu.lt. Ir tam yra tikrai ne viena priežastis.

Laikas planuoti keliones 2019-ųjų žiemai!

Sakoma, vasaros metu ruošt roges žiemai, tad jeigu jau galvojate apie atostogas – siūlome jas pradėti planuoti dabar. Ypač tokiu atveju, jeigu atostogaus bus švenčių metu. Tokiu atveju privalu planuoti iš anksčiau, kadangi kuo laikas artimesnis – tuo bilietų bei kitos paslaugų kainos bus didesnės. 

Mitai apie švietimą: faktai trukdo suprasti?

Daisy Christodoulou – Voriko universiteto (angl. University of Warwick) absolventė, edukatorė, parašiusi dvi knygas apie švietimo problemas. Pirmoji „7 mitai apie švietimą“ (angl. Seven Myths About Education) išėjo 2014 m., o 2017 m. pasirodė kita autorės knyga „Geras progresas? Įvertinimų mokymosi procese ateitis“ (angl. Making Good Progress? The Future of Assessment for Learning). Voriko universitete Daisy Christodoulou studijavo anglų literatūrą, vėliau dalyvavo britiškame „Renkuosi mokyti“ atitikmenyje „Teach First“ (2007 m.) ir trejus metus dirbo mokytoja vidurinėje mokykloje Londone.

Myli, nemyli, myli, nemyli. Pamirškime žiedlapius – dirbtinis intelektas skaito žinutes ir pateikia verdiktą

Dalis žmonių tikriausiai dar atsimena tuos laikus, kai nekantriai laukdavo SMS žinutės iš susirašinėjimo draugo ar draugės. Nepamirštamas „Nokia“ telefono supypsėjimas praneša apie gautą žinutę, kurioje kitas žmogus su jumis dalijasi mintimis ar jausmais. Ne vienas tūkstantis, o gal ir milijonas žmonių taip prisipažino meilėje, tačiau šiandien bendravimo ir flirto taisyklės jau šiek tiek kitokios.

Kaip tinkamai reaguoti į atsiliepimus, su kuriais nesutinki?

Galbūt tai jūsų veiklos įvertinimas ar neprašytas bendradarbio patarimas. Gal ant jūsų išsiliejo piktas klientas ar išgirdote, kokią pravardę jums sugalvojo komanda. 

Kad ir kas tai būtų, tai – neteisinga. Netinkama ir nesąžininga. Jie nesupranta situacijos. Jie net nežino, koks jūsų darbas. Be to, jų patarimai praktiškai nepritaikomi.

5 dalykai, kurie įsigijus naują telefoną labiausiai varo į neviltį, ir kaip jų išvengti?

Įsigijus naują išmanųjį telefoną mus apima džiaugsmas – laukiame, kol galėsime patyrinėti naujas jo funkcijas ar galimybes. Tačiau džiugesį netrukus pakeičia kartėlis, nes žinome, kad senajame įrenginyje lieka daug reikalingos informacijos, kurią reikės persikelti į naująjį telefoną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praktiškos plytelės nereikalaujančios priežiūros - kokias rinktis?

Nors plytelės yra laikomos vienomis praktiškiausių apdailos medžiagų, tam tikros jų savybės visgi skiriasi – tai reiškia, jog vienos kolekcijos yra praktiškesnės už kitas. Jei tikitės, kad naujoji sienų ar grindų danga nereikalaus daug Jūsų dėmesio, turėtumėte atsižvelgti į kelis pagrindinius niuansus, nulemiančius praktiškąsias plytelių savybes.

Ar galime bent trumpam nustoti galvoti ir ką į šį klausimą atsakytų smegenys?

Šiandien turiu parašyti elektroninį laišką ir atsakyti prekių tiekėjui. Rytoj reiks iš darželio anksčiau pasiimti vaikus. Sutikęs vadovą turiu jo paklausti, ar leis vykti į komandiruotę. Visa tai galime pavadinti nesibaigiančia minčių kilpa, kurioje tarsi esame įstrigę.

Ar galime bent trumpam nustoti galvoti ir ką į šį klausimą atsakytų smegenys? Galbūt bent trumpam galime nemąstyti apie tai, kas buvo ar bus? O gal tai neįmanoma, nes smegenys galvoja nuolatos?

Simbiozė – skirtingų rūšių draugystė Žemėje ir kosmose

Gamtoje ryšiai tarp organizmų kur kas įvairesni, nei galėtume tikėtis. Gyvos būtybės viena kitai gali būti ne tik priešas, giminaitis ar maisto šaltinis. Egzistuoja kur kas platesnės galimybės. Medžiotojo ir aukos santykis yra bene labiausiai žinomas ir populiarus pavyzdys, kartais vadinamas lūšių ir kiškių santykiu.

Lietuvos mokslininkai pasaulį nustebino unikaliu atradimu, padėsiančiu gydyti nepagydomas ligas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Molekulinių darinių fizikos skyriaus mokslininko dr. Aurimo Vyšniausko mokslinį straipsnį publikavo vienas geriausių tarptautinių chemijos mokslų žurnalų „Chemistry: A European Journal“. Be to, straipsnio iliustracija buvo išspausdinta ant šio žurnalo viršelio, skelbia FTMC.

5 naujausios programėlės, kurias įdomu išmėginti šį rugsėjį

Prasidėjus rugsėjui, paprastai prasideda ir papildomi rūpesčiai – kamščiai, mokslai ar žvarbesni orai. Laimei, praktiškai kiekvienam mūsų gyvenimo iššūkiui kiekvieną mėnesį pasirodo ir po naują programėlę. „Bitės Profai“ pasižvalgė ir dalinasi 5 naujomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias šį mėnesį būtina išbandyti ir kurios palengvins jūsų rugsėjį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Powered by BaltiCode