SSC

Teismas: nuo eterio spirito apsvaigęs vairavęs jaunuolis nubaustas teisingai

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog jaunuolis, kuris automobilį vairavo būdamas apsvaigęs nuo dietilo eterio – anodijos, nubaustas teisingai.

Kaip pranešė apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs teismas, administracinio nusižengimo byloje dėl vairavimo neblaiviam panaikintas pirmosios instancijos teismo nutarimas, kuriuo byla buvo nutraukta ir palikta galioti policijos paskirta 900 eurų bauda bei draudimas 15 mėnesių vairuoti transporto priemones.

Teismas konstatavo, jog jaunuolis vairavo automobilį būdamas apsvaigęs nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Jaunas tauragiškis buvo nubaustas už tai, kad praėjusių metų vasaros naktį vairavo neblaivus – policijos pareigūnai jam nustatė 1,5 promilės neblaivumą ir paskyrė minėtą baudą.

Jaunuolis policijos nutarimą apskundė teigdamas, kad alkoholio nevartojo, tai esą patvirtina netrukus atliktas kraujo tyrimas ligoninėje, o alkoholio matuoklis 1,5 promilės neblaivumą užfiksavo galbūt todėl, kad prieš sustabdant policijos pareigūnams jis dietilo eteriu (anodija) suvilgyta vata malšino danties skausmą.

Tauragės apylinkės teismas panaikino policijos nutarimą, nurodęs, kad jam kilo abejonių dėl alkotesterio parodymų ir pažymėjo, jog dietilo eteris, kurį vartojo pažeidėjas, nėra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, o byloje nesurinkta kitų įrodymų dėl galimo pareiškėjo apsvaigimo nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Šią nutartį apskundė Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrius. Apeliacinės instancijos teismas sprendė, kad vaikinas visgi vairavo būdamas apsvaigęs nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų: nors iš kraujo tyrimų ir buvo nustatyta, kad jaunuolis nevartojo alkoholio, tačiau jo kraujyje rasta dietilo eterio, kuris yra įtrauktas į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašą.

Pasak teismo, byloje pateikti duomenys apie jo poveikį žmogaus organizmui leidžia daryti visiškai pagrįstą išvadą, kad jis turi narkotinių savybių ir jo pavartojęs asmuo būna apsvaigęs. Dietilo eteris pasižymi centrinę nervų sistemą slopinančiu poveikiu, sukelia klasikines narkozės stadijas: skausmo pojūčio sumažėjimą, sujaudinimą, trijų lygių narkozę su sąmonės ir jutimų netekimu, refleksinių reakcijų nuslopinimu ir skeleto raumenų atpalaidavimu.

Pažeidėjo akivaizdų apsvaigimą nuo dietilo eterio patvirtino policijos pareigūnų vaizdo įrašas, darytas sustabdžius pažeidėją, jo kraujo tyrimas ir paties pažeidėjo parodymai patvirtino, kad jis aiškiai suvokė, kokį poveikį daro jo pavartotas dietilo eteris ir tai žinodamas jis vis tiek vairavo transporto priemonę.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos.

Vilnius, sausio 23 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode