Galva nauja, o kūnas?..

 

Mažeikiai turi naują merą. Galima sakyti, šiek tiek ir seną. Mat šis žmogus rajono vadovo pareigas ėjo prieš kone du dešimtmečius. Dalį kadencijos. Ir išvyko į Panevėžį, vėliau – į Vilnių. Namo, kaip pats sako, sugrįžo prieš rinkimus ir, spėjęs įšokti į jų verpetą, mažeikiškių valia, pamėtėtas iki aukštumos. Gerokai pamėtėtas. Net dvigubai aukščiau už savo konkurentę.

Vieni, tikina, balsavę už jį, prisiminę jo gerus darbus dirbant Mažeikių naftoje, Termofikacinėje elektrinėje, kiti girdėję, jog tai geras, teigiamai jį pažįstančiųjų vertinamas žmogus, dar kiti jį rinkosi trečiuoju variantu, nenorėję balsuoti nei už dabartinį merą, nei už jį kritikavusią opozicijos lyderę. Ne veltui sakoma, kur du pešasi, trečias laimi.

Buvo ir tokių, kurie antrame ture jį rinkosi tik balsuodami prieš konservatorių atstovę. Vieni jos nenorėjo dėl partijos šleifo, kiti – kaip asmenybės dėl aršios, netaktiškos ir kitaip nepatikusios politinės veiklos. Tačiau buvo balsavusių už ją ir tik dėl galimų permainų Mažeikių valdžioje. Sklido kalbos, kad dabar jau naujai išrinktas meras formuos daugumą vėl su tais pačiais. Labiausiai žmonės nepasitiki, kaip parodė ir rinkimai, Socialdemokratų partija. Mažeikiuose vietoj turėtų 12 mandatų ši politinė jėga gavo tik 7. Žinoma, senieji vilkai labai spaudžia naująjį merą, dalinasi postus, ir šis, o kartu ir jį rėmę „tvarkiečiai“, nenorėdami jungtis su dešiniaisiais, neva ir priversti solidarizuotis su socialdemokratais. Tačiau, jei taip atsitiks, Partija Tvarka ir teisingumas, šiuose rinkimuose gavusi dvigubai mandatų, praras mažeikiškių pasitikėjimą. Kad taip neatsitiktų, koalicijai sudaryti pakanka mandatų be konservatorių ir socialdemokratų, abi frakcijas paliekant opozicijoje. Kaip kalba patys Savivaldybės darbuotojai, įdomu, kurie kuriuos suvalgytų.

Išeitis yra, tik ar bus noro.

Na, o jau trečius rinkimus antrajame ture pralaimėjusiai konservatorių partijos lyderei, rinkėjai pataria iš politikos pasitraukti. Politiniai oponentai mato Mažeikiuose galimą koaliciją ir su konservatoriais, jei būtų kitas partijos vadovas. Net kai kurie bendražygiai nesupranta tokių lyderės pasirinktų ar iš šalies primestų jai politinės veiklos metodų.

O gal turi praeiti dar daug laiko, kol naujoms kartoms nedarys įtakos buvusių penkių dešimtmečių svetimšalių primesta politika?

Turiningos savaitės!

Powered by BaltiCode