Tyro oro gurkšnis

 

Paskutinis kovo penktadienis. Štai ir pralėkė pirmasis pavasario mėnuo, nusinešdamas šaltuką, niūrias nuotaikas ir rinkimų atodūsius. Ateina balandis – su gaiviu oro, saulės spinduliais, įnešdamas naują oro gurkšnį į gamtą, širdis, valdžią...

Šiandien senoji valdžia atsisveikina – paskutinis Savivaldybės tarybos šios kadencijos posėdis. Per 4-erius metus, o kai kam ir 8 ar daugiau nuveikta ar bent jau stengtasi nuveikti daug. Dalis visuomenės būtų sutikusi, kad viskas liktų kaip anksčiau. Bet, kas per daug, tas nesveika. Visgi nuveikti darbai valdantiesiems nedavė bilieto toliau tęsti politinę, rajono valdymo, kelionę. Rinkėjai atseikėjo tiek, kiek, matyt, buvo nusipelnyta. Dabar iškelta galva pasitiksime permainas ir tikėsimės, kad bent kartą sėdintys ten, aukštai, pateisins mūsų lūkesčius.

Kovo mėnuo buvo kupinas rinkimų nuotaikų. Tačiau be šio svarbaus įvykio tęsėsi ir kitoks gyvenimas. 23 dieną Mažeikių turguje organizuotas tradicinis Juozapinių jomarkas. Tiesa, šiemet pasistengta jį surengti per daug netradiciškai. Įprasta, jog jomarko metu pirkėjus ir prekeivius džiugindavo Juozapas ir Onytė, bet šį kartą didžiai, puošniai, linksmai turinti atrodyti šventė priminė eilinį šeštadienio turgų. Nebuvo nei Juozuko, nei Onytės, nei džiugios nuotaikos. Gerai, kad nors grojo gyva muzika. Bent vieną kitą kartą buvo girdėti dainuojančiųjų balsai. Kalbėta, kad ketinta ir to atsisakyti.

Metas pereiti prie malonesnių temų. Šiek tiek statistikos iš 2017–2018 m. Lietuvos savivaldybių indekse Mažeikių rajono savivaldybė pelnė 5 vietą tarp mažųjų savivaldybių. Šis indeksas sudaromas pagal gyventojams ir verslui svarbiausias sritis, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Štai geriausias įrodymas, kad tie aštuoneri ar daugiau metų nebuvo vien už gražias akis ar šypseną. Lyginant su kitomis savivaldybėmis, pas mus geriau nei vidutiniškai įvertintos beveik visos sritys.

Savivaldybių gerovės indekse užimame 13 vietą iš 60. Savivaldybės tirtos pagal socialinio, fizinio saugumo, gyvybingos ekonomikos, švietimo, sveikatos demografijos visumą. Džiugu, kad vietas vis dar skaičiuojame nuo 1-osios, o ne nuo paskutinės.

Na, pagaliau įdomiausia dalis – skaidrumo tyrimas. Mažeikių rajono savivaldybei skirti 74 balai iš 100 galimų. Tai reiškia, jog užimame net 9(!) vietą. Tyrime vertinti 7 komponentai: kiek informacijos savivaldybė teikia apie savo darbuotojus, tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybės įmones ir bendroves, metų biudžetą, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Žinoma, yra, kur tobulėti, bet gera pradžia – pusė darbo. Aišku, jei tie skaičiai nebūtų iškreipti.

Stebėsime ateinančių metų rezultatus, galbūt naujoji valdžia, atėjusi su nevaldomu veržlumu, imsis kardinalių permainų ir rajoną pavers vertu geriausios vietos, o galbūt rezultatai nesikeis – rinkimų kulminacijos pasėta motyvacija baigsis po kelių dienų. Galime tik tikėtis, o kaip bus, pamatysim.

Būkime svajotojai, tikėkime, džiaukimės ryškesniais saulės spinduliais, laukime šilto pavasario visose srityse ir nepraraskime optimizmo!

Powered by BaltiCode