Kaukės

 

Valdžiai jaučiant vis labiau artėjančią atsisveikinimo dieną, balandžio 14-ąją, kai baigiasi jos galios, nepavyksta nuslėpti blogų emocijų. Užkulisiuose jos liejosi per kraštus jau nuo rinkimų dienos, tačiau ypač tai buvo akivaizdu paskutiniame tarybos posėdyje. Ketverius ir daugiau metų sėdėję su „kaukėmis“ politikai jas nusiėmė jau nesulaukę valdystės pabaigos. Ramesni buvo tik tie, kuriems rinkėjai patikėjo valdžios „vairą“ ateinantiems ketveriems metams.

„Iškalbinga“ buvo tiek pozicija, tiek opozicija. Pasak vieno valdančiosios daugumos atstovo, „pilstymas iš tuščio į kiaurą“. Ir iš kiauro į tuščią. Vieni kitus kritikavo, o patys taip pat elgėsi. „Juokėsi puodas, kad katilas juodas“. Drąsiai kalbėjo partiniai ir nepartiniai, valdantieji ir oponuojantys. Ko anksčiau nebūdavo. O kaip demonstruotas gerumas! Iki kraštutinumų. Gal viliantis gauti postą? Nepraleisdavusi progos pakritikuoti valdžią opozicijos lyderė šįkart virto visai kitu žmogumi: atsiprašyta mero, išgirta anksčiau nuolat kritikuota partija, pasiūlyta maksimumas išeitinių. Ir dauguma tam pritarė. Tačiau galutinio sprendimo nepriėmė. Parašiusi prašymą išeiti iš darbo „Bitutės“ vadovė jo patenkinimo turėtų laukti iki kito, jau naujos valdžios, posėdžio. Kiek keblumų. O kaip su įstatymais?! Neįprastai nepritarta ir dar keletui sprendimų. Žodžiu, chaosas.

Užtat vadovai skubėjo pasigirti nuveiktais darbais: pristatyti tarybai, be komitetų posėdžių, atskaitas. O jos – tiesiog liaupsinančios save. Ypač administracijos direktoriaus. Pabaigoje kone patys save apsidovanojo padėkomis ir banaliais, prieš kelis dešimtmečius madoje buvusiais (kas parodo partijos šaknis), „graudulingais“ tekstais. Nelinksmos buvo pasitraukiančiųjų veidų išraiškos. Net nežinant rinkimų rezultatų ir naujos daugumos preliminarios sudėties jau būtų buvę aišku vien iš posėdžio.

Kaip niekad šiame posėdyje, nors jis buvo tiesiogiai transliuojamas savivaldybės internetiniame puslapyje ir liko vaizdo įrašas, netrūko ir pašalinių akių. Dėl smalsumo. Arba pažiūrėti, ką reiks veikti, jei pasiseks perlipti slenkstį, už kurio paliko rinkėjai. Mat iš garsiosios partijos traukiasi nariai. Dirbę žmonių, o ne savo gerovei ir dėl to nepritapę ten. Užtat pastebėti naujos valdžios.

Liko nedaug. Tereikia kantrybės. Tikėkime, kad tiek laiko valdininkų alintas aštuntas pagal dydį šalies miestas Mažeikiai pakeis savo veidą į gera.

Powered by BaltiCode