Įspūdis

 

Pirmasis naujos kadencijos tarybos posėdis – šventiškas. Tai pajuto ne tik nauji ar patirtį turintys politikai, bet ir kiti jo dalyviai. Šventiškas išskirtinai: be pompastikos, liaupsių ir ilgų kalbų, konkretus, atviras ir pakankamai nuoširdus. Išskyrus teisinius aspektus, nelabai panašus į ankstesnių kadencijų „inauguracijas“. Galbūt tai geras ženklas ir ateičiai.

Kitaip susidėliojo ir valdančioji dauguma, tiesa, gali būti, kad dar negalutinė. Viena aišku, kad tris dešimtmečius valdžioje buvę socialdemokratai į ją nepriimti. Dėl ambicijų, savo, o ne rinkėjų norų pildymo. Sugriuvo kurti planai, negelbėjo net nauji žmonės, per kuriuos ketinta vadovauti ir toliau „pumpuoti“ valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšas savo išraizgytu voratinkliu. Iki šiol nejudinami Savivaldybei priklausančių įstaigų ir organizacijų darbuotojai, ypač vadovai, dabar jau ne taip ramiai miega. Naujasis administracijos vadovas taip dirbti, kaip iki šiol, tikrai neleis. Daug pasikeis pavardžių. Tik laiko klausimas. O ir iš likusiųjų dauguma privalės pakeisti savo požiūrį į darbą.

To baimindamiesi, nors dar neįvardintos, bet dabar jau mažumos atstovai visais įmanomais būdais bando kenkti naujai valdžiai ir ardyti komandą. Net Bažnyčios atstovas linkėjo vienybės ir meras akcentavo, jog visi išrinkti dirbti žmonėms, o ne savo ambicijų tenkinimui. Tik ar bus į tai atsižvelgta? Nepanašu. Jau renkant mero pavaduotoją parodytas prieštaravimas. Ir galbūt nusiteikta visai ne prieš asmenį, o iš principo. Tikslas – sugriauti trapią (kolkas tik vieno balso persvara) komandą. Socialdemokratų šalininkai net interneto erdvėje gasdina neilgai būsiančia nauja valdžia. Jau šventinio posėdžio metu iš jų atstovo nuskambėjo frazė, kad vicemerė neilgai trauksianti. Su pralaimėjimu jau nuo pat rinkimų ši partija niekaip negali susitaikyti.

Problemos kyla ir dėl konservatorių. Savo balsus atidavę už juos žmonės išrinko puikią komandą, kuri ir galėtų, ir būtų laukiama koalicijoje, tačiau kliūtis – visuomenėje prieštaringai vertinama partijos vadovė. Rinkimai, ir ne pirmi, o treti, parodė, kad šis žmogus valdžioje nepageidaujamas. Jau girdėti kalbų, kad ir partiečiai, sėdintys Vilniuje, ketina imtis kažkokių permainų. Supranta ir vietiniai, kad vadovei rūpi ne partija, o asmeninis postas, bet imtis priemonių pokyčiams kažkodėl neskuba. Girdimos kalbos, kad, jei vadovas būtų buvęs kitas, konservatoriai būtų mandatų gavę kur kas daugiau. Kas žino?

Kadencija išskirtinė. Ir ne tik dėl dalies narių pasikeitimo. Jau pirmasis posėdis parodė, kad naujasis meras nusiteikęs dirbti ryžtingai žmonių labui. Tačiau pokyčiams reikės daug ištvermės.

Gražių šv. Velykų!

Powered by BaltiCode