Palikimas

Nauja Savivaldybės komanda pradėjo darbą. Taip jau atsitiko, kad jiems tenka priimti ir nepopuliarius, tačiau dar anos valdžios inicijuotus ir parengtus sprendimus. Įstatymai, įsigaliosiantys nuo gegužės 1-osios, verčia skubėti, todėl ir tarybos posėdis šaukiamas dar šį mėnesį.

Nepopuliarūs ir skaudūs kaimo gyventojams, ypač mažiesiems, mokyklų likvidavimo klausimai. Gerai, kur nors skyriai patiems mažiausiems paliekami. Mūru stoja už išgyvenimą krakiškiai, tačiau viena paguoda, kad jie netoli miesto. O štai ką reikia daryti Pikelių vaikams: Mažeikiai toli, ne ką arčiau ir Židikai, o ten dar ir trankytis kasdien po porą kartų (o tėveliams patiems vežant tai dar ir 4 kartus, nes negi sėdėsi mokykloje su vaiku iki pamokų pabaigos) reiktų akmenuotu ir duobėtu žvyrkeliu.

Pasak žmonių, nuo žemėlapio nubraukiami dar du kaimai. Uždaryti paštai, medicinos punktai, taupkasės. Tik mokyklos, pasak žmonių, ir buvo likusios kultūros žiburėliai, o dabar vietoj to, kad sulaikytų jaunimą šalyje, galutinai naikinami ir ujami svetur tautiečiai.

Gyventojai piktinasi, keikia naują valdžią, o senoji savo daugelio metų „virtą košę“ paliko srėbti kitiems, patys dabar ironizuodami ir šaipydamiesi. Netekę postų pakeitė ir savo mąstymus. Posėdžiuose kalba visai kitaip, nei kai buvo valdžioje. Va tau ir valdininkai. Prisitaiko prie aplinkybių savo naudai, o ne rinkėjų. Pasirodė visu grožiu, kas buvo kas. Kai kurie socialdemokratai mano, kad ne valdžioje esant ir sveikintis nereikia. O anksčiau nors prie žaizdos dėk. Dabar visos jėgos, mintys ir siekis – kąsti valdančiajai daugumai, į kurią nepavyko įsibrauti jėga ir ją sugriauti. O kaip norisi ir toliau vadovauti posėdžiams, užgožiant net vadoves. Ekonomikos komiteto pirmininkė „kieta“, pirmąjame posėdyje be tokios patirties sugebėjo suvaldyti situaciją. Kuklesnė Sveikatos komiteto vadovė – leido dar pasidžiaugti vadovavimu buvusiai valdžios atstovei. O ši „rekomendavo“ ir posėdžių laiką. Taip, kaip būdavę. O koks nuotaikos skirtumas – iki kraštutinumų. Netektas postas, tarsi iš vaiko atėmus saldainį. Gal nedaug nuo vaikų mąstymo jau ir skiriamės?

Šiandien Mažeikiuose vėl svečiuojasi Premjeras. Čia suvažiuoja ir šalies laikraščių leidėjai. O dar ir medicinos darbuotojų šventė. Poryt – Atvelykis. Švęskime.

Powered by BaltiCode