„Dovanėlės“

Pagaliau Mažeikių valdžioje – pokyčiai. Turime ne tik kitą merą, bet ir naują administracijos direktorių, tiksliau, direktorę. Nors Savivaldybėje šis žmogus dirbęs nėra, tačiau jos politinė karjera ir šios srities patirtis, ne vienus metus būnant Ekonomikos komiteto vadove, leidžia suprasti ir matyti neiškreiptą rajono vaizdą.

O jis – baisus. Gyventojams pateikiamos situacijos ir įvykiai įvilkti į gražų ir blizgantį „dovaninį“ popierių. Ir tai kai kur iš jo pro kampus lenda tikrosios „dovanėlės“ mažeikiškiams: rekonstrukcinių gatvių projektų įgyvendinimo, objektų – fontano, pėsčiųjų viaduko – įrengimo, daugiabučių renovacijos ir dar daugelio kitų dalykėlių pasekmės. Žiniasklaida, būdama arčiau valdžios, dalyvaudama posėdžiuose, matydama politikų ginčus jau surežisuotose „premjerose“ (o kas darosi užkulisiuose!), gaudama visą reikalingą informaciją iš visų šalies institucijų, tarp jų ir iš STT bei FNTT, teismų, mato kur kas realesnį vaizdą nei Mažeikių gyventojai. Tačiau ir tai tik „žiedeliai“, lyginant su tikrąja padėtimi.

Ir naujieji vadovai kartu su valdančiosios daugumos atstovais gali būti pasirengę „dovanėles išpakuoti“. Jau Visuomeninio komiteto nariai, tarp kurių yra dabartinė Ekonomikos komiteto pirmininkė, prašo Savivaldybės pateikti aibes dokumentų apie buvusiųjų veiklą. Mažeikių šviestuvus su „auksinių šaukštų“ skandalu posėdyje pristatydama savo vizijas lygino ir naujoji administracijos direktorė Laima Nagienė. Toks tapatinimas labai, oi, labai nepatiko vienam iš kolegų partiečių. Ir čia tik „žiedeliai“.

Anksčiau vis mėginę spraustis į valdžią likusieji politinio valdymo paraštėje šiek tiek aprimo. Jei vicemerę, vien dėl noro sugriauti daugumos koaliciją, išrinko tik 16 tarybos narių, tai administracijos direktorę, kad ir nenorom, palaikė net 23. Tik du prieštaravo jos kandidatūrai ar bandė kišti koją merui, kuris pasirinko sau patikimą politinį bendražygį. Taryboje atmosfera gerėja. Ir ne tik dėl mero gebėjimo ir kompetencijos vadovauti posėdžiams ir valdyti kartais ir ekstremalią situaciją, bet ir mažumos susitaikymo su esamais „postais“. Dabar jau ne jie svarbiausi, o galimų antrankių baimė. Net posėdyje naujoji vadovė garsiai pasakė apie atsakingų paieškos vykdymą. Svyla padai, dega kupra. Bandoma to išvengti gerinantis.

Kai kurie kiti, valdžioje nebuvę ir baimių neturintys mažumos atstovai, labai jau nori darbo Savivaldybėje. Jei jau ne vicemero, tai bent kitų, kad ir žemesnių pareigų. Tik kažin, ar pavyks jas užimti. Teko girdėti, kad valdantieji vadovaujasi posakiu: „Įsileisk velnią į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips.“

Kaip bebūtų, galima pasidžiaugti, kad opozicijos kol kas nėra. Vadinasi, visi – ir dauguma, ir mažuma – dirbs rinkėjų labui ir gražins Mažeikius.

Gyvenkime ta viltimi!

Powered by BaltiCode