Bendrininkai

Prasidėjo kalendorinė vasara. Šiluma vargina ne tik senelius, ligonius, bet ir jaunimą. Buvusi švietimo ministrė panorėjo pratęsti mokslo metus. Tokio jos įnorio išdava – mokyklose trumpinamos pamokos. Nors ministrė atstatydinta, jos nepopuliaraus vadovavimo pasekmės liko. Įstatymų neatšaukė niekas. Kiekvienas ministras ar kitas valdininkas įveda savo, nebūtinai geras, tvarkas, nepabūdami vykdytojų kailyje. Dažna kaita apkrauna biurokratiniais darbais pavaldžias institucijas. Nors naujos technologijos turėtų spartinti darbą, išeina atvirkščiai – darbuotojai apkrauti kaip niekad. Ypač sveikatos ir švietimo sistemoje.

Vėl braška Vyriausybė ir Seimas, kunkuliuoja asmeninės ambicijos. Išrinktieji dirba sau, o ne rinkėjams. Gal tik retas atsigręžia veidu į juos ir po rinkimų.

Mažeikiuose „vanduo“ taip pat nestovi. Pamažu vis pilnėja Savivaldybės vadovų komanda: paskirti administracijos direktorės pavaduotojai, meras jau turi du patarėjus. Nepaisant nepilnos komandos, darbas virte verda: peržiūrimi etatai, atlyginimai ir kvestionuoti priedai, ypač skyrių vedėjams, viešinimo paslaugos pirkimo įkainiai ir kiekiai ir t. t., ir t. t. Dirvelė nearta, yra kur pasireikšti. Aiškėja abejotini sandėriai, vykdyti per seniūnijas. Miesto šeimininkas, įvarytas į kampą, susirgo. Darbuotojai aiškina, kad taip buvo liepiama aukščiausių galvų. Labai tikėtina. Tik ar tai padės išsisukti nuo atsakomybės. Ar nepasikartos ankstesnio Mažeikių seniūno likimas, kai jis net tos pačios valdžios buvo paliktas „atpirkimo ožiu“. Arba analogiškas atvejis – mokyklos direktorės, kai, išlindus ylai iš maišo, ji atleista. Sakytume, be kaltės kalti. Jei nebūtų akivaizdus parsidavimas už darbo vietą. Baudžiamasis kodeksas tokius asmenis įvardina bendrininkais. „Taip buvo liepiama, kad išsaugočiau darbo vietą“, – keistai skamba pasiaiškinimas. O jei bus liepiama žudyti žmones ar pačiam šokti į šulinį? Kaip tada?

Nesidžiaugia nauja vadove ir Socialinės paramos skyrius. Be kitų blogybių, naujos kadencijos politikams užkliuvo konkurso laimėtojas. Savas. Kolega. Tarybos narys. Buvęs valdančiojoje daugumoje ankstesnes kadencijas. Gal todėl nesunkiai šio politiko įmonė „laimėjo“ maisto produktų pirkimo su socialinėmis kortelėmis konkursą. Gresia rizika netekti šių pirkėjų. Užtrūks karvutė...

Dar vienas protežė – buvusi vicemerė, tarybos narė, kuravusi sveikatos sritį, galimai užmerkusi akis prieš visas Mažeikių ligoninės negeroves, o gal ir bendrininkavusi keičiant „garsųjį“ tomografą – neliko nepastebėta. Garbaus amžiaus politikė galimai įdarbinta šioje įstaigoje. Panašu, kad net nežinant Savivaldybės, kuriai pavaldi įstaiga, vadovams. Slaptai.

Sklando gandas, kad likusieji valdančiosios daugumos užribyje vilties nepraranda: anoje kadencijoje buvę priešingose barikadų pusėse, vienija jėgas ir, pasinaudodami Karbauskio suirute, bando „atmušti“ šios politinės jėgos atstovus iš koalicijos. Vargu bau, ar pavyks. Ši koalicija, nors ir trapi, bet stipri kaip niekad.

Mažeikiuose uždaryta geležinkelio pervaža. Atstatomi kažkada išardyti bėgiai į Rengę. Gyventojai piktinasi, kodėl liko nenubausti kaltieji. Tiek išardymas, tiek atstatymas brangiai kainuoja. Negana to, klojant Laisvės gatvės asfaltą, sumontuoti per gatvę bėgiai, neatitinka krypties. Dėl to tenka ardyti ir kloti iš naujo. Be mėtomų pinigų, dar ir nepatogumai. Eismas nukreiptas per vieną pervažą, piko metu kilometrinės eilės. Savivaldybės vadovų prašyta talkina policija. Rytais ir pavakarę trijose sankryžose eismą reguliuoja pareigūnai, o čia dar smagumo – neretas vairuotojas „bando“ stabdžius arba nevažiuodamas, kai leidžiama, dar labiau stabdo eismą. Daugeliui praverstų Kelių eismo taisyklių pakartojimas.

Jau šiandien į Mažeikius atvyksta svečių. Prasideda dvi dienas truksianti Kalvių šventė. Pasigrožėkime įmantriais „geležies valdovų“ darbais.

Powered by BaltiCode