Reklama 1

Tegyvuoja prekyba?!

 

Prieš kurį laiką šalies žiniasklaida buvo susidomėjusi istoriniu Mažeikių geležinkelio tiltu, mažeikiškių taip vadintų „vaivorų“ buvusia gyvenviete prie naftos perdirbimo gamyklos, kur buvo siunčiami darbus atlikti gavę „laisvų statybų“ nuteistieji. Lietuvos dienraščių žurnalistų dėmesį patraukė kalbos apie vaiduoklius. Tikrus. Esą prie šių objektų jų būna.

Mažeikiai iš tiesų garsėja vaiduokliais. Tik nebūtinai tikrais. Taip žmonės vadina apleistus pastatus. O jų mūsuose gausu. Vakar rytą Mažeikiuose, Naftininkų gatvėje, šalia turgelio stovinčiame buvusiame  prekybos centro „Norfa“ pastate, nukrito plokštė. Pasak liudininkų, tik vos per metrą nuo žmogaus. Plokštė krisdama išdaužė langą, pažiro šukės, kurios taip pat galėjo sužeisti praeivius ar po jo stogu besibūriuojančius ir laukiančius transporto žmones. Sakoma, kad tai ne pirmas atvejis, kai nuo buvusios parduotuvės krenta detalės. O jų, vos besilaikančių, yra ir dar.

Per plauką nelaimės išvengta ir prieš keletą metų Laisvės gatvėje, kai taip pat griuvo seniesiems mažeikiškiams gerai žinomos buvusios „apvaliosios“ parduotuvės pavadinimu pastatas. Matyt, pats likimas apsaugojo tuomet šaligatviu ėjusį žmogų, kuris prieš įvykį perėjo į kitą gatvės pusę.

Turime ir „išvaizdžius“ buvusių ETG bei Statybos tresto pastatus, ir dar daugelį kitų. Kažkaip ankstesnė rajono valdžia retkarčiais pakalbėdavo, tačiau be rezultatų. Žmonės piktindamiesi klausia, kada bus imtasi atitinkamų priemonių, kad būtų apsaugoti Mažeikių gyventojai, kodėl nebaudžiami apleistų pastatų savininkai? Ir ką galima atsakyti? Naujoji Savivaldybės vadovė dirba neseniai. Žinoma, priemonių imamasi, tačiau iš chaoso padaryti tvarką prireiks dar daug laiko.

Pastatų daug, tačiau bandoma „pridaiginti“ naujų. O tam sėkmingai pasitarnauja rajono vyriausioji architektė, žinoma, su užnugariu. Nepasimiršo dar skandalas dėl degalinės statybos, kur norėta ją prakišti „perdarius“ dokumentus verslininkų naudai. Tik akylų ir atkaklių mažeikiškių dėka statytojai įsipareigojimus turėjo vykdyti. Dabar norima, galimai, Savivaldybei priklausiančios įmonės direktoriui, kurio atžala tuo suinteresuota, tarpininkaujant, panašiai prastumti dar vieną prekybos centrą buvusios duonos gamyklos teritorijoje. Prieš kelias dienas vykusiame projekto pristatyme lyg ir nepraslydo. Iškviesta Savivaldybės administracijos direktorė kaip ir vetavo ankstesnės valdžios „susitarimais“ parengtus „leidimus“.

Gyventojai ketina kovoti ir dėl planuojamo dar vieno prekybos centro statybos prie Naftininkų g. 40 namo, kur prieš keturis dešimtmečius įrengta automobilių stovėjimo aikštelė tarnavo naftos perdirbimo gamyklos darbuotojų įlaipinimui ir išlaipinimui iš autobusų, o dabar ten automobilius stato aplinkinių namų gyventojai bei šalia esančių verslo įmonėlių savininkai ir dirbantieji, turgelio ir parduotuvių lankytojai. Negana to, kad sumažės parkavimo vietų, bet dar bus užstatytas miesto centro vaizdas. Tegyvuoja prekyba?!

Rajono gyventojus piktina ir trečiojo mero patarėjo paskyrimas. Ironizuodami žmonės Savivaldybę vadina senelių prieglauda. Kliūva merui už esą netesimus pažadus dėl jaunos komandos būrimo. Kai kurių netenkina pastarojo patarėjo asmenybė. Jie socialiniuose tinkluose ir interneto portaluose kelia į paviršių šio žmogaus ydas ir elgesį su pavaldiniais bei samdiniais...

Gyventojai tikisi, kad naujoji administracijos direktorė L. Nagienė apmažins valdininkų armiją, pareikalaus dirbti, Savivaldybė atliks savo, o ne kone kavinės funkcijas. Greičiausiai taip ir bus. Ir netrukus. Sumažės skyrių vadovų ir specialistų, optimizuojamas valdymas. Reikia tik trupučio kantrybės ir palaikymo. Vienas lauke – ne karys.

Gražių Joninių!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode