Poreikiai

 

Vainikais nuplaukė Joninės. O jų būta rajone įvairių. Mažeikiuose pirmą kartą surengta netradicinė Rasų šventė. Nors gal ir nereikėtų žvilgčioti į gilią Lietuvos praeitį – pagonybę, kai krikščionybei per 600 metų, tačiau ta dvasia organizuotas Kultūros centro renginys tikrai pavyko, nors sulaukė mažeikiškių skeptiško vertinimo. Ir greičiausiai dėl to, kad neįsigilinta į rengėjų sumanymą. Tikėtasi, kaip ir kaimuose, linksmų Joninių, visai nekreipiant dėmesio į kitokį šventės pavadinimą ir skelbtą programą. Dalis šventės dalyvių buvo patenkinti, pasak jų, kultūringu renginiu. Ir su jais nesutikti negalima. Nebuvo nereikšmingų vedėjų, o ypač politikų kalbų, lėkštų juokelių, dažnai pasitaikančios į provinciją atvažiavusių ir į publiką iš aukštai žiūrinčių atlikėjų arogancijos, alkoholio. Viskas vyko sklandžiai, ramiai, subtiliai ir net, ypač kalbant apie vandens ir ugnies elementus, įspūdingai. Prie to prisidėjo ir dangus, žmones nustebinęs raudonu it kraujas stulpu ir tokiais pat debesimis.

O švenčių pasirinkimo būta: šokių ir linksmybių poreikius buvo galima patenkinti aplink Mažeikius surengtose Joninėse, o norintieji ramybės ją rado Rasose. Marga minia, skirtingi ir poreikiai.

Nors Savivaldybės taryboje ne minia, o tik 27 nariai, poreikiai ženkliai skiriasi. Rinkiminėse programose ir savo reklaminiuose šūkiuose visi deklaravę dirbantys žmonių naudai, esantys jų pusėje, vos tik laimėję rinkimus, kai kurie pasiliko savojoje. Neliko noro dirbti žmonėms. Be naudos sau. Kone kiekvienas politikų posėdis, pasitarimas, kaip ir prieš savaitę vykęs tarybos posėdis, neapsieina be kandžiojimosi, užgaulingų abipusių replikų, siekimo pažeminti kolegą, išaukštinti save. Trukdant visų laiką, užduodami kartais net neadekvatūs klausimai tik tam, kad paerzintų oponentus. Rodoma pirštais į kolegas. Prašoma pertraukėlės apsisprendimui. Nesilaikoma reglamento, o į pagrįstas mero pastabas atsakoma replikomis. Kai kam labai nepatiko apribotas tarybos narių gaunamų iš Savivaldybės lėšų panaudojimas. Kai kas kėlė klausimą dėl padidinto už politiko darbą koeficiento. Būta ir istorijos „pamokėlių“ bei pastabų dėl „tujinimo“. Buvęs administracijos direktorius įžvelgė esą posėdžio reglamento pažeidimą. Žodžiu, per visą posėdį kaišioti pagaliai valdantiesiems į ratus. Jei ne mero sugebėjimas valdyti situaciją, posėdis būtų virtęs diskusijų klubu, o ne atsakingais sprendimais.

Po gerų poros mėnesių viena iš valdančiosios daugumos šalikelėje paliktų frakcijų pareiškė norą dirbti opozicijoje, nors turėjo šansą būti priimta į koaliciją ir net gauti gerą postą. Tik va bėda, kad tas, anksčiau maldautas postas nutaikytas į kitą asmenį, o ne frakcijos ir partijos lyderio, kaip buvo šio siekta. Tai puikiausias egoizmo ir savanaudiškumo įrodymas. O komanda puiki. Galėjo dirbti vieningai Mažeikių labui. Per vieną žmogų kenčia kiti. Kaip viena bloga lemputė iš rikiuotės išveda visą girliandą...

Kaip iki šiol nebuvo Mažeikiuose Rasų šventės, taip liepą taryba nedirbdavo. Šiemet kitaip: naujoji valdžia neketina sekti senosios nevykusiu pavyzdžiu. Liepą posėdžiai ir įvairūs pasitarimai vyks. Darbų daug, o iki rudens ir Kalėdų būtina bent apsikuopti.

Šventės su Joninėmis nesibaigė. Jau šiandien kviečia Tirkšliai. Miestelio sukaktis, o ryt – šventųjų Petro ir Povilo atlaidai kartu su vyskupu ir ta proga surengta šventė pušyne. Ne už kalnų ir Mindaugo karūnavimo diena.

Rinkimės pagal poreikius.

Powered by BaltiCode