Kitaip

Vasara – atlaidų laikas. Žemaitijoje ypač garsūs gerą savaitę vykstantys Kalvarijos atlaidai. Juose kiekviena diena skirta atskiriems vyskupijos dekanatams. Liepos 10-oji buvo Mažeikių dekanato diena. Mažeikiškiai nepasidarė gėdos ne tik gausa piligrimų, bet ir Savivaldybės administracijos vadovės apsilankymu. Tą dieną buvo įteiktas religijos mokslų magistro diplomas naujosios bažnyčios klebonui, kurį, be kitų sveikintojų, pagerbė ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė. Nors atlaidų viena diena būna skirta ir valstybės bei savivaldybių vadovams ir tądien dalyvaudavo garbūs politikai, Mažeikių valdžios atstovų tarp jų nebūdavo. Dabar – kitaip.

Kitaip ir viskas vyksta Mažeikiuose. Laimėję konkursus darbams vykdyti bendrovių vadovai nesukdavo sau galvos dėl įsipareigojimų savalaikių vykdymų ir kitų sutarčių punktų. Dabar – kitaip. Tenka dažnokai sėstis prie stalo ir aiškintis dėl nekokybiškai, nesavalaikiai atliktųarba išvis neatliktų darbų. Rangovai spaudžiami į kampą stipriai. Ypač sunku tiems, kurie sutartis pasirašė ir susitarė „neoficialiai“ su anos kadencijos vadovais. Dabar tokių „susitarimų“ nepaisoma ir reikalaujama padaryti tinkamai ir laiku. Nekas prie Ventos upės takus tvarkančiai įmonei. Nesidirba tie darbai, nors tu ką daryk! Prieš kurį laiką pradėtas renovuoti Žemaitijos gatvės pats didžiausias daugiabutis buvo statybininkų apdarkytas numestas vidury renovacijos darbų. Įmonė bankrutavo. Iš to mūsų buvusi valdžia nepadarė jokių išvadų: ji šią bendrovę dar kartą pasamdė kloti takus pavenčiuose...

Vis lenda ir lenda buvusiųjų bėdos. Teismas nuteisė Sodų mokyklos direktorę. Savivaldybė jai net sumokėjo neva už neteisingą atleidimą ženklią sumą. Galimai, taip bandyta kompensuoti už bendrininkavimą. Po apygardos teismo verdikto, jei kitaip nenuspręs apeliacinis teismas, teks Savivaldybei grąžinti per dvi dešimtis tūkstančių eurų. Ne pirmas atvejis, kai į baudžiamųjų bylų pinkles įsivelia Mažeikių mokyklų vadovai. Sakytume, tinkamai neatlieka pareigų Švietimo skyrius, prie kurio greitai bus prijungtas Kultūros ir sporto, jei nežinotume apie daugelį metų puikiai funkcionavusį Savivaldybės tinklą. Dabar ir jo neliko. Viskas kitaip. Iš esmės.

Liepą bus tvirtinama Savivaldybės struktūra. O pokyčių – labai daug. Neliks daugelio skyrių, kurie buvo sukurti tam, kad suteiktų skyriaus vedėjo pareigas „reikalingam“ savam žmogui. Neliks ir kai kurių nesąžiningų darbuotojų. Bus apsivalyta!

Apsivalyta bus ne tik Savivaldybėje, bet ir jai priklausančiose įstaigose. Bus daug kas kitaip.

Šiandien vyksta inauguracija naujojo šalies vadovo. Taip pat – kitaip. Po dešimtmečio ir vėl turėsime pirmąją šalies ponią. Kita ir prezidento komanda. Ir vadovavimas, greičiausiai, bus kitoks.

Gražių Jokubynių!

Powered by BaltiCode