Išversta oda

Naujai Savivaldybės tarybai pasitvirtinus didesnius įkainius už darbą, susidaro įspūdis, kad kai kurie politikai tuo manipuliuoja. Pavyzdys – užvakar pustrečios valandos vykęs Kontrolės komiteto posėdis. Iš septynių klausimų verti dėmesio tik du. Kiti penki – prigalvoti, galimai pasirašant anoniminius skundus arba neva gauti anoniminiai skambučiai. Ir tai, neabejotinai, opozicijos „išradimai“, nes tuose skunduose bandoma kaip nors rasti galimybę įkąsti tik valdantiesiems.

 

Vienas jų – neva „kažkam“ užkliuvę inkstų dializės paslauga besinaudojantys ligoniai. Mat su paslaugų teikimu susijusi valdančiojoje daugumoje esanti tarybos narė. Nepaisant elementaraus žmogiškumo ir pagarbos, pradėta kapstytis, kaip jie pavėžėjami į dializės procedūras. Ir tikrai ne norint jiems padėti, o anaiptol, bandyta aiškintis, kodėl jie vežami Socialinių paslaugų tarnybos transportu. Ir čia anoniminio skundo autorius (manoma, kad jo iniciatorė – pati komiteto pirmininkė konservatorių partijos ir opozicijos lyderė Lina Rimkienė) gauna atkirtį – ligoniai susimoka patys. Gal todėl iš 23 ar 25 dializuojamų pacientų šiuo transportu naudojasi tik 11 – tie, kurie yra sunkiausios būklės ir lydimi slaugytojų. Didesnei pusei – tai per brangu. Negana to, L. Rimkienei išskirtinai nei kitiems komiteto nariams parūpo, kiek gi šie žmonės sumokėjo. Gal per mažai? Žmogiškumo – nė kruopelytės. Lyg būtum sutartį su Dievu pasirašęs, kad niekada pačiam to neteks patirti.

Kitas, jau daugelio anonimų, švietimiečiais pasivadinusių, neva pasirašytas skundas dėl dabartinės administracijos direktorės Laimos Nagienės galimo nepotizmo. Neva ji, dvi kadencijas vadovavusi Ekonomikos komitetui, apipylė pinigėliais Kalnėnų mokyklą, kur direktoriauja jos sesuo. Deja, dokumentai parodė ką kita.

O dar kvailiau atrodė bandymas kapstytis po įmonę, kurioje dirbantis netikras L. Nagienės svainis. Lyg jis, eilinis darbuotojas, turėtų įtakos šios bendrovės paslaugų teikimui Savivaldybėje? Bandyta knaisiotis giliai, ieškoti bent mažiausių kabliukų, visiškai nukrypstant nuo temos. Eilinis bandymas įkąsti ir posėdžio laiko tempimas.

Nepagrįstai, ką parodė dokumentai, knaisiotasi ir dėl Tarpinstitucinio bendravimo koordinatoriaus pareigybės, kaip ir toks pat skundas Šiaulių apygardos prokuratūrai dėl kartingistams išnuomotos aikštelės neva per mažos kainos. Šie atsakyme kreipiasi į Pakruojo savivaldybę (klaida), supainiotas Savivaldybės turtas (aikštelė) su Valstybės turtu. Žodžiu – chaosas. Kimbama prie visko.

Užtat nagrinėjant tarybos nario Virginijaus Sungailos skundą dėl socialdemokratų atstovo galimo pažeidimo darbe ir pranešėjui juos aiškiai įvardijus, už jį stota mūru. Kad tai darė šios partijos atstovai Rūta Matulaitienė ir Bronius Kryžius, kuriam, beje, kaip buvusiam administracijos direktoriui kirba padai, nenuostabu. Stebina L. Rimkienės pozicija: ne tik norėta išprašyti žiniasklaidos atstovus ir daryti uždarą šiuo klausimu posėdį, bet asmeninis karas su pareiškėju ir neapykanta jam lindo kaip yla iš maišo. V. Sungaila ir jam antrinę komiteto nariai buvo griežtai tildomi, akcentuojant savo „aukštas“ Kontrolės komiteto pirmininkės pareigas ir balso bei vadovavimo teisę. Verti pagarbos išlikę objektyvūs komiteto nariai Jonas Žičkus ir Virginija Eidimtienė. Nepaisant partiškumo, nešališkai savo poziciją išsakė ir konservatorius Nerijus Baužys. Nuomonėms išsiskyrus, pirmininkė, matydama saviškių persvarą, paskelbė balsavimą. Iš valdančiųjų nedalyvavus komiteto nariui „valstiečiui“ Andriejui Virkučiui, o kitam jo bendražygiui Stasiui Kupliauskui, dėl garbaus amžiaus ar dėl pradžiamokslio politikoje, o gal sąmoningai (tarybos posėdyje tik dėl šių piliečių nedalyvavimo svarbus klausimas nepriimtas), persimetus opozicijos pusėn, ši ir nugalėjo. Pažeidimai nebus keliami.

Posėdžio pabaigoje paaiškėjo, kad komiteto pirmininkė visiškai nežino, kokia tvarka turi vadovautis, yra Kontrolės komiteto nuostatai ar nėra, kokią galią turi priimti sprendimai. Užtat sugebėjo įgelti valdantiesiems dėl neva nepastovaus tarybos posėdžių laiko. Akivaizdus priešiškumas valdžiai ir šališkumas likimo broliams – „socdemams“.

Tik labai keista, kad priešrinkiminiuose debatuose, anot V. Sungailos, L. Rimkienė, socialdemokratus viešai išvadinusi bolševikais, dabar su jais pati susivienijo. Oda išversta kita puse. Ir visai nesvarbios pamintos rinkėjų viltys, pažadai bei partijos nuostatai.

Gražaus savaitgalio ir Žolinės!

Powered by BaltiCode