To dar nebuvo

Priešpaskutinė vasaros diena. Gražios vasaros. Baigiasi atostogos, ir ne tik moksleiviams. Į savo ritmą grįžta ne vien mokyklos ir darželiai, bet ir kitos įstaigos, įmonės ir organizacijos. Nors jų darbo grafikai bylojo apie darbą ir vasarą, tačiau daugelis dirbo kitokiu ritmu.

Į Kultūros centro sceną grįžta spektakliai, filmai, koncertai. Grįžta ir Tarptautinis meno festivalis. Rugsėjo 20-ąją jo atidarymas, o jau 17 d. Renavo dvaro rūmuose – pirmasis festivalio renginys.

Žmonės pasiilgę pramogų, ir ypač rimtų. O Mažeikiuose renginių lankytojų netrūksta: visų jų lankomumas geras ir labai geras.

Kitu ritmu turėtų pradėti dirbti ir politikai. Parodys šiandieninis tarybos posėdis. Apie priimtus ar nepriimtus svarbius sprendimus informuosime visuomenę posėdžio metu portale www.budas.lt bei socialinio tinklo facebook Budas.lt/„Būdas žemaičių“ paskyroje. Tai kur kas operatyviau, nei informacija per laikraštį.

Posėdis svarbus ypač dėl naujos Savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo, ko prieš mėnesį, konservatoriams ir socialdemokratams boikotavus, o dviem koalicijos nariams nedalyvavus, dėl kvorumo nebuvimo nepavyko padaryti. Klausimas iš naujo pristatytas tarybos komitetuose ir jie visi tam pritarė. Nors liepą šis sprendimo projektas taip pat sėkmingai buvo „praėjęs“ per komitetus, tačiau taryboje „pastrigo“. Bus matyti, ar scenarijus pasikartos. Neturėtų, mat koncervatorių frakcija priimama į koaliciją. Stipresnė bus ši, o ir konservatoriai pakeis savo poziciją.

Bet svarbiausia turbūt ne tai. Kone naujos kadencijos politikų gyvybės ir mirties klausimas – antrasis vicemeras. Jo neišsirinkus ir nepanaikinus etato, gresia valdymas iš Vilniaus ir nauji rinkimai. Tai žinodami, ir jau gavę įspėjimą Mažeikių valdžios atstovai, neturėdami kito pasirinkimo, sukandę dantis tvirtina vicemero ne itin geidžiamą kandidatūrą – ligšiolinės opozicijos lyderės, nuo pat pradžių bet kokia kaina siekusios šio posto, TS-LKD Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės. Nenorėdami šios personos, iš pradžių valdininkai bandė formuoti koaliciją santykiu 14:13. Ir sėkmingai keletą mėnesių dirbo. Ne kartą kvietė vieną ar kitą konservatorių užimti antrojo vicemero pareigas, tačiau to neprileido partijos pirmininkė. Po ilgo galimo šantažo prieš valdančiuosius, kurie ėjo tas pačias pareigas ir ankstesnėse kadencijose, ir yra, galimai, ne visai „švarūs“, L. Rimkienei pavyko pasiekti savo tikslą.

Į šią personaliją daugelio ją pažįstančiųjų požiūris skeptiškas. Negražiai kalbama apie jos praeities reikalus Mažeikių pieninėje bei SEB banke, kur ši politikė yra dirbusi. Neigiamą įvaizdį dešiniosios partijos vadovė susikūrė ir rinkimų kampanijos metu, pasirinkusi Lietuvai netinkantį JAV prezidento D. Trampo metodą. Du kartus L. Rimkienė dalyvavo mero rinkimuose ir kartą – Seimo. Nors sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, jos atveju tai nepasiteisino. Neatmetama galimybė, kad šios politikės planuose – dalyvavimas ateinančiuose Seimo rinkimuose. Yra nuomonių, kad dažnai savo pozicijas keičiančią politikę geriau būtų deportuoti į Seimą, nei Mažeikiuose matyti vicemere. Visuomenės nuomone, neblizganti kandidatūra ne tik nuolatiniu savo „odos“ vartaliojimu, bet ir turinti įvairių Etikos pažeidimų, o neseniai net pralaimėjus pirmos instancijos teismą prieš žurnalistę, šiai dėl galimo šmeižto L. Rimkienės atžvilgiu kreipusis į teismą.

Į koaliciją priėmus koncervatorių frakciją atsiveria klausimas dėl nederintų programinių nuostatų ir ideologijos. Kol kas tik išsidalinti postai. Įdomu, kaip bus dirbama. O gal tik, anot minėtos politikės, tikslas – sulaukti algos dienos, kai įkrenta į tavo sąskaitą ženkli suma ir vėl mėnesį ramiai sėdėti. Kas tie Mažeikiai ir jų gyventojai?!

Tokios valdžios Mažeikiuose dar nebuvo. Kaip ir L. Rimkienės inicijuoto boikoto liepos mėnesio tarybos posėdyje.

Gražaus rugsėjo!

Powered by BaltiCode