Rugsėjo pagreitis

Baigia įpusėti, rodos, ką tik prasidėjęs pirmas rudens mėnuo. Iš po vasaros disbalanso viskas pamažu gula į savo vietas. Nors oras dar toli gražu ne rudeniškas, kaip būdavome įpratę tokiu metų laiku, tačiau palengva vėsta. Ypač jaučiasi dienų intervalas: vis mažiau šviesaus paros laiko.

Daugumos laiko ašis sukasi apie ugdymo įstaigas – darželius, mokyklas. Aktualūs ir pokyčiai juose. Pastaruoju metu daug diskutuojama apie vaikų maitinimą. Nauja idėja – švediško stalo principas. Kiek teko girdėti, didesnė dalis tėvų ir pedagogų tam pritaria. Pasak jų, mažiau bus švaistomas maistas, vaikai pasirinks labiau norimą ir mėgstamą valgį, suvartos daugiau daržovių, o toks maitinimo būdas ugdys vaikų savarankiškumą. Keleriopa nauda visiems. Gerai, kad sutariama bent vienoje srityje.

Ne dažnas atvejis, kai pats vyskupas lankosi mokyklose, jas šventina. Tokią, kone išskirtinę galimybę užvakar turėjo Mažeikių Kalnėnų progimnazijos bendruomenė. Turėjo galimybę ne tik priimti tokį garbingą ir retą svečią, bet ir klausytis jo ypatingos konferencijos.

Kol kas štilis ir Mažeikių politiniame gyvenime. Patvirtinta Savivaldybės administracijos nauja struktūra pradės veikti tik nuo gruodžio pradžios. Dabar daromi „namų darbai“, kurie daugeliui darbuotojų nepatinka.

Darbą šią savaitę pradėjo ir antroji vicemerė. Kol kas tylu, jokių išsišokimų. Kėslus parodys laikas.

Rugsėjis eina tyliai, ramiai, bet greitai. Praūžia Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas, kuris, deja, mūsų šaliai šįkart, kaip ir prieš porą metų buvęs Europos, nebuvo sėkmingas. Gal olimpiadoje labiau pasiseks? Belieka tikėti.

Mėgaukimės auksiniu rudeniu!

Powered by BaltiCode