SSC

Ugniagesiai pradeda vykdyti aktyvią žolės gaisrų prevenciją

Antradienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė kartu su Lietuvos policija pradedantis vykdyti aktyvią žolės gaisrų prevenciją. 

Pasak PAGD, bus pradedami rengti reidai populiariose gyventojų susibūrimo vietose. Jų metu bus bandoma atkreipti žmonių dėmesį į šiuo metu didėjantį žolės gaisrų skaičių ir informuoti apie šių gaisrų pavojų. 

PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas sakė, kad taip bus padedama ir policijos pareigūnams užtikrinti karantino tvarkos laikymąsi. 

„Reidai bus rengiami kiekviename rajone. Tuo pačiu pareigūnai padės kontroliuoti ir karantino sąlygų laikymąsi“,– teigė J. Targonskas.

„Kadangi šalyje paskelbus karantiną dalis gaisrų prevencijos funkcijų yra sustabdytos, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai patruliuos automobiliais ir įspės gyventojus apie žolės deginimo pavojus ir galimas pasekmes“, – sakė jis

PAGD duomenimis, šiemet atvirose teritorijose jau kilo 587 gaisrai, jų metu išdegė 377 hektarai pievų, ražienų ir miško paklotės.

Už sausos žolės deginimą gyventojams gresia baudos nuo 30 iki 300 eurų.

Autorius Margiris Meilutis

Vilnius, kovo 31 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode