Kunigas savo aistrą atrado turistinėje kelionėje

Žagarėje klebonu dirbantis Marius Dyglys jau kuris garsėja, ne tik kaip pasišventęs dvasininkas. Klebonas M. Dyglys jau antrus metus tautiečius lydi piligriminėse kelionėse į Vatikaną, Izraelį ir kt. šalis, niekad nepamiršdamas ir vietinių ekskursantų.

Pašaukimą atrado kelionėje

M. Dyglys praėjusiais metais baigė Šiaulių turizmo informacijos centro organizuojamus gidų kursus. Šiuo metu jis yra vienintelis gidu dirbantis kunigas visoje šalyje.

„Tai mano pomėgis, kurio net nepavadinčiau darbu. Tai būdas, kuriuo mezgami draugiški ryšiai“, – sako kunigas M. Dyglys. Šį savo pomėgį jis atrado visai atsitiktinai. Kartą viešėdamas Kroatijoje jis liko nepatenkintas vietinio gido paslaugos. Tai jam nesunkiai padėjo save įsivaizduoti analogiškame vaidmenyje. Netrukus paaiškėjo, kad jis nesuklydo – M. Dygliui, kaip gidui, per metus nė kart neprireikė reklamos paslaugų – žmones veržti veržiasi į jo keliones.

 

Gidai – kaip niekad paklausūs

M. Dyglys neabejoja, kad norinčiųjų tapti gidais dvasininkijoje atsiras ir daugiau. Nauji gidai turėtų nesunkiai įsilieti į turizmo rinką – pastaraisiais metu Šiauliuose turistų skaičius išaugo dukart.

Norintieji tapti gidais šiuo metu gali įgyvendinti savo norą. Šiaulių TIC kviečia į gidų kursus. Norinčiųjų kaip niekad daug, liko vos kelios laisvos vietos. Šiuos kursus baigusieji tampa antros kategorijos gidais. Kursų pradžia – lapkričio -14 oji. Dėl kursų kreiptis į Šiaulių TIC tel. 841 523 110.

Asta VOLKOVAITĖ, Šiaulių turizmo informacijos centras

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode