Penkiakovininkė Ieva Serapinaitė – apie karjeros pradžią, mokyklą ir mėgstamiausią rungtį

Daugelis nusipelniusių ir Lietuvos vardą visame pasaulyje garsinančių sportininkų savo kelią į profesionalų sportą pradėjo dar mokykloje. Ne išimtis ir viena jauniausių šiuolaikinės penkiakovės atstovių Ieva Serapinaitė, varžybose pradėjusi dalyvauti būdama vos 14-kos metų. 2016-ieji metai sportininkei buvo ypač reikšmingi – ji debiutavo olimpinėse žaidynėse, kuriose dalyvavo kartu su olimpine čempione Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene.​
 
Pasekė tėčio pėdomis

I.Serapinaitė atskleidžia, kad pažintį su sportu pradėjo vos išmokusi vaikščioti, o šiuolaikinė penkiakovė jos gyvenime atsirado po to, kai ji išbandė jėgas kitose sporto šakose.

„Sportuoti pradėjau būdama dar visai maža, kadangi nuo 2 metų tėvai mane vedė į plaukimo treniruotes. Būdama 9 metų perėjau į gimnastiką, tačiau tai buvo sportinė gimnastika, kur reikėjo daug raumenų, jėgos ir mane tai gąsdino, – atviravo I.Serapinaitė. – Mano tėtis nuo pat vaikystės lankė šiuolaikinę penkiakovę, todėl galiausiai pasekiau jo pėdomis ir tapau penkiakovininke.“

I.Serapinaitė net tris metus iš eilės pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionatuose užėmė prizines vietas: 2012 ir 2013 metais – 1 vietą, 2014 metais – 2 vietą. O šiais metais jaunoji sportininkė pirmą kartą startavo olimpinėse žaidynėse.

„Atranka į olimpines žaidynes truko tik metus, todėl net nespėjau susivokti, kas vyksta. Tie metai man buvo pirmieji suaugusiųjų varžybose, tad aš net nepastebėjau, kas viskas įvyko, kaip įvyko ir kodėl įvyko“, – juokėsi I.Serapinaitė, apie savo debiutą Rio olimpinėse žaidynėse pasakodama „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams.

Su maratono bėgikėmis nesivaržytų

Šiuolaikinę penkiakovę sudaro penkios rungtys – fechtavimas, plaukimas, jojimas bei kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis.

„Mano mėgstamiausia rungtis turbūt yra fechtavimas, nes tai vienintelė penkiakovės rungtis, kuomet tiesiogiai susiduri su savo priešininku. Plaukime tiesiog parodai savo fizinį pajėgumą, ištvermę, greitį. O fechtavime vyksta kova, kurią įdomu tiek stebėti, tiek pačiai dalyvauti“, – sakė olimpietė.

Nors daugelis penkiakovininkų kaip nemėgstamiausią sporto šaką išskiria jojimą, I.Serapinaitė sakė, kad jai kur kas sudėtingesnė rungtis – bėgimas.

„Su žirgais sutariu gerai, nors, žinoma, būna ir jų su charakteriu. Tačiau niekada nesakau, kad tai žirgo kaltė. Iš tikrųjų yra ir mūsų klaidų, jei netinkamu momentu juos paraginame“, – teigė I.Serapinaitė.

Prisimindama mokyklos laikus I.Serapinaitė pasakojo, kad sportas jai padėjo surimtėti ir tapti rūpestinga, atsakinga.

​ ​O kūno kultūros pamokose jai geriausiai sekėsi kvadratas.

Vilnius, lapkričio 18 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode